If-Art.com

Трансляция третьего заседания одиннадцатой сессии Полтавского облсовета седьмого созыва

Фото Миколи Лисогора

Депутати Полтавської облради зібрались на третє позачергове засідання сесії, щоб розглянути 9 питань, включаючи ті, які не встигли розглянути на попередньому
Сьогодні, 9 грудня, о 10:00, депутати Полтавської облради сьомого скликання зібрались на третє пленарне засідання одинадцятої позачергової сесії. Згідно з даними офіційного сайту облради, на засідання винесли 9 питань.

Нагадаємо, на попередньому засіданні сесії депутати планували розглянути близько 60 питань. Щодо більшості з них вони встигли прийняти рішення. Однак, після прийняття відмов у розробці нафтогазових родовищ засідання більшість з них розійшлася, тому голова облради Олександр Біленький оголосив перерву.

Відеотрансляція засідання сесії Полтавської облради

09:59 — На сесію зареєструвалось 25 депутатів. Голова облради закликав займати місця, бо наразі кількості недостатньо для початку роботи.

10:02 — Зареєстровано 35 депутатів.

Олександр Біленький, Ігор Горжій та Валерій Головко

10:05 — У системі «Рада» зареєструвалось 48 депутатів. За словами Олександра Біленького, решта затримується через погодні умови.

10:10 — Депутати вшанували пам'ять загиблих в АТО героїв з Полтавщини. Далі приступили до нагородження полтавців за високі досягнення.

10:30 — Після нагородження приступили до роботи. До порядку денного додати 8 питань. Зокрема, щодо головного лікаря психоневрологічного диспансеру. На цю посаду планують взяти Віктора Волошина, кандидатуру якого відхилили під час минулого засідання.

10:35 — Частину додаткових питань депутати відмовились вносити на розгляд сесії. Зокрема, це питання про зміни у комісіях, яким планувалось включити до складу бюджетної комісії нового депутата Віталія Бабака від «Свободи», який прийшов на заміну. Депутат Юлія Костенко, яку він замінив, була у складі соціальної комісії. Петро Ворона висловився проти, щоб новообраного депутата ввели до бюджетної комісії, адже там і так вже є представники «Свободи». На слова Анатолія Ханка, що у цій комісії троє представників «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», Петро Ворона відповів — якщо він був би головою фракції, він цього не допустив би.

10:37 — Внесли ще одне додаткове питання Про депутатський запит Інни Авраменко до прокуратури та поліції.

10:40 — Порядок денний затвердили.

10:54 — Депутати прийняли депутатський запит Інни Авраменко. Він стосується конфлікту між головою Лубенської райради та двома депутатами від «УКРОПу».

Валерій Прядко, Валерій Калюжний та Євгеній Холод

11:08 — Депутати прийняли питання Про депутатський запит депутата обласної ради Мухтарова Фахраддіна Аладдіна-огли до міністра освіти Лілія Гриневич. Запит стосується розкрадання коштів в Хорольському агроколеджі.

11:10 — Прийняли питання Про звернення депутата від «Опозиційного блоку» Олега Сазонова. Він розповів, що нього, як депутата, звернулися ЦК «Азов», «Свобода» та інші організації щодо проблем у мисливському товаристві у Кременчуці.

11:12 — Депутати прийняли питання «Про внесення змін до рішення другої сесії обласної ради сьомого скликання під 24 грудня 2015 року «Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2016-2017 роки». Згідно з ними, зокрема, збільшили граничні обсяги фінансування Програм.

Валерій Пархоменко, Анатолій Попельнюх та Олександр Удовіченко

11:18 — Облрада прийняла питання «Про внесення змін до обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки (Доопрацьований проект)». До нього прийняли правку, згідно з якою передбачається проектування мостів.

11:20 — Депутати перейшли до розгляду питання «Про внесення змін до Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016-2020 роки». Поки його прийняли за основу.

11:30 — Думки депутатів щодо програми поділилися. Анатолій Ханко та Валерій Прядко висловили свої претензії до поліції. Вони вважають, що не треба виділяти кошти поліції, яка вона не виконує своїх обов’язків. Згадали про розбиті у Полтаві меморіальні дошки, а також погане розслідування ДТП у Чутовому, де замішаний чоловік, пов’язаний із поліцією. Петро Ворона, крім розбиття дощок, згадав про розкрадання глини та події на Майдані у Полтаві. Валерій Калюжний («Радикальна партія Олега Ляшка»), Олег Діденко («Відродження») та Геннадій Коваленко («Блок Петра Порошенка «Солідарність») попросили підтримати поліцію, тому що спочатку потрібно надати кошти, а потім вимагати звіту.

11:35 — Анатолій Ханко запропонував прийняти програму, але виключити з неї поліцію. Тобто виділити кошти іншим правоохоронним органам, окрім поліції. Його правку не підтримали.

11:37 — Голова Полтавської ОДА Валерій Головко заявив, що показники роботи поліції є, в тому числі по зменшенню кількості тяжких злочинів.

11:38 — Питання щодо програми правопорядку прийняли разом із коштами для поліції.

11:39 — Депутати прийняли рішення «Про поповнення статутного капіталу комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал».

11:40 — Перейшли до питання «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік (Додаткові пропозиції до показників обласного бюджету)».

11:42 — Після кількох правок зміни прийняли остаточно.

11:43 — Прийняли питання «Про зміну назви комунального вищого навчального закладу «Гадяцьке училище культури ім. І.П. Котляревського».

Анатолій Ханко

11:44 — Депутати не прийняли питання «Про відміну рішення сімнадцятої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 17 липня 2013 року «Про премію Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк». Відмінити її пропонували, бо на неї вже другий рік не знаходиться учасників і ніхто не подає робіт.

11:45 — Також депутати не прийняли питання «Про заснування Полтавської обласної премії імені Юрія Горліс-Горського». Анатолій Ханко заявив, що буде принципово подавати на кожну сесію питання і по Горліс-Горському, і по Лялі Убийвовк.

11:50 — Депутати прийняли питання про звернення щодо соцзахисту капеланів — «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питання соціального захисту священнослужителів, які здійснюють свою діяльність у районі ведення бойових дій чи антитерористичної операції».

11:52 — Прийняли основне питання № 8 «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до сільських, селищних, міських голів та голів районних рад області з питання використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва».

11:53 — Депутати погодили кандидатуру Лопохи В.А. для нагородження Почесною Грамотою Верховної Ради України.

11:53 — Перейшли до розгляду питання «Про головного лікаря Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру».

11:56 — Перейшли до розгляду питання «Про головного лікаря Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру». Депутат Людмила Овчаренко вважає, що через політичні демарші, на останній сесії не проголосували за Віктора Волошина. За її словами, кандидатуру Волошина погодила профільна комісія, тому депутати повинні прийняти його на посаду. Анатолій Ханко заявив, якщо на сесії кандидат не пройшов, то потрібно оголошувати новий конкурс.

Людмила Овчаренко

11:58 — Людмила Овчаренко пояснила, що, за положеннями про конкурс, новий можна було оголосити, якщо б таке рішення прийняла комісія протягом 5 днів після відмови Волошину. Конкурсна комісія цього не зробила, а тому Волошина треба прийняти.

12:04 — Петро Ворона сказав Валерію Калюжному: «Якщо ви будете ображати волонтерів в АТО, то я вас викличу на поєдинок, якщо такі лицарські часи». Ця фраза пов’язана із тим, що з приводу Волошина зверталися різні люди, зокрема і волонтери, а Калюжний висловився, що до депутатів цих волонтерів звертається багато.

12:05 — Кандидатуру Віктора Волошина на посаду головного лікаря психоневрологічного диспансеру підтримали 47 депутатів. Рішення прийнято.

12:07 — Прийняли питання «Про звернення до Верховної Ради щодо жертв політичних репресій та борців за незалежність».

12:08 — Депутати не підтримали Звернення до Верховної Ради України та Кабміну щодо недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини.

Руслан Рогов

12:11 — Депутат Руслан Рогов, який сформував це звернення, попросив оголосити перерву та повернутися до його питання (воно останнє у порядку денному). Сесійна зала опустіла.

12:14 — Депутати погодились переголосувати питання Рогова.

12:15 — Рішення все одно не прийняли. «За» проголосували тільки 33 депутати.

12:16 — перейшли до розгляду питань з розділу «Різне».

12:26 — З кулуарів стало відомо, що за Віктора Волошина також проголосувала фракція «Батьківщина», бо раніше «Рідне місто» не голосувало за зняття Євгенія Холода.

12:35 — Порядок денний вичерпаний. Олександр Біленький оголосив закриття сесії.
То есть выделить средства другим правоохранительным органам, кроме поліціїЙого правку не поддержали.

11:37 — Председатель Полтавской ОГА Валерий Головко заявил, что показатели работы полиции является, в том числе по уменьшению количества тяжких преступлений.

11:38 — Вопрос относительно программы правопорядка приняли вместе со средствами для полиции.

11:39 — Депутаты приняли решение «О пополнении уставного капитала коммунального предприятия Полтавского областного совета «Полтававодоканал».

11:40 — Перешли к вопросу «О внесении изменений к показателям областного бюджета на 2016 год (Дополнительные предложения к показателям областного бюджета)».

11:42 — После нескольких правок изменения приняли окончательно.

11:43 — Приняли вопрос «О изменении названия коммунального высшего учебного заведения «Гадячское училище культуры ими.ПКотляревського».

Анатолий Ханко

11:44 — Депутаты не приняли вопрос «Об отмене решения семнадцатой сессии Полтавского областного совета шестого созыва от 17 июля 2013 года «О премии Полтавского областного совета имени Ляли Убийвовк»Отменить ее предлагали, потому что на нее уже второй год не находится участников и никто не подает работ.

11:45 — Также депутаты не приняли вопрос «О основания Полтавской областной премии имени Юрия Горлис-Горского»Анатолий Ханко заявил, что будет принципиально подавать на каждую сессию вопрос и по Горлис-Горскому, и по Ляле Убийвовк.

11:50 — Депутаты приняли вопрос об обращении относительно соцзащиты капелланов — «Об Обращении депутатов Полтавского областного совета к Верховной Рады Украины и Кабинета Министров Украины относительно урегулирования вопроса социальной защиты священнослужителей, осуществляющих свою деятельность в районе ведения боевых действий или антитеррористической операции».

11:52 — Приняли основной вопрос № 8 «Об Обращении депутатов Полтавского областного совета к сельских, поселковых, городских голов и председателей районных советов области по вопросу использования средств, поступающих в порядке возмещения потерь сельскохозяйственного и лесохозяйственного производства».

11:53 — Депутаты согласовали кандидатуру Лопохи В.Адля награждении Почетной Грамотой Верховной Рады Украины.

11:53 — Перешли к рассмотрению вопроса «О главного врача Полтавского областного психоневрологического диспансера».

11:56 — Перешли к рассмотрению вопроса «О главного врача Полтавского областного психоневрологического диспансера»Депутат Людмила Овчаренко считает, что за политические демарши, на последней сессии не проголосовали за Виктора ВолошинаЗа ее словам, кандидатуру Волошина согласовала профильная комиссия, поэтому депутаты должны принять его на посадуАнатолій Ханко заявил, что если на сессии кандидат не прошел, то нужно объявлять новый конкурс.

Людмила Овчаренко

11:58 — Людмила Овчаренко пояснила, что, согласно положениям о конкурсе, новый можно было объявить, если бы такое решение приняла комиссия в течение 5 дней после отказа ВолошинуКонкурсна комиссия этого не сделала, а потому Волошина надо принять.

12:04 — Петр Ворона сказал Валерию Калюжному: «Если вы будете обижать волонтеров в АТО, то я вас вызову на поединок, если такие рыцарские времена»Эта фраза связана с тем, что по поводу Волошина обращались разные люди, в том числе и волонтеры, а Калюжный высказался, что к депутатам этих волонтеров обращается много.

12:05 — Кандидатуру Виктора Волошина на должность главного врача психоневрологического диспансера поддержали 47 депутатівРішення принято.

12:07 — Приняли вопрос «Об обращении к Верховной Раде относительно жертв политических репрессий и борцов за независимость».

12:08 — Депутаты не поддержали Обращение к Верховной Рады Украины и Кабмина относительно недопущения отмены моратория на экспорт необработанной древесины.

Руслан Рогов

12:11 — Депутат Руслан Рогов, который сформировал это обращение, попросил объявить перерыв и вернуться к его вопросу (оно последнее в повестке дня)Сессионный зал опустело.

12:14 — Депутаты согласились переголосовать вопрос Рогова.

12:15 — Решение все равно не приняли«За» проголосовали только 33 депутата.

12:16 — перешли к рассмотрению вопросов из раздела «Разное».

12:26 — Из кулуаров стало известно, что за Виктора Волошина также проголосовала фракция «Батькивщина», потому что раньше «Родной город» не голосовали за снятия Евгения Холода.

12:35 — Повестка дня вичерпанийОлександр Беленький объявил закрытия сессии...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Рынок кирпича может уйти в ниши некачественных товаров
Какие проблемы нужно разрулить керамистам, чтобы выиграть --> Всем уже давно ясно, что керамическая отрасль переживает не лучшие времена. Весьма непростым для нее был и прошедший год. То, что мы считали кризисом, — это теперь уже вполне определившаяся тенденция развития, по крайней мере, на ближайшие пять-десять лет.   Не открою Америки, если скажу, что большая часть предприятий, выпускающих стеновую керамику, — это фабрики с достаточно изношенным оборудованием, энергоемкими технологиями, высокой долей ручного труда. Но уже м...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7